Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

 

6 listopada br. w III Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach ruszyła akcja kieleckiego stowarzyszenia SALUTEM i Społecznej Akademii Nauk „Scyzoryki wzdłuż Afryki”, mająca na celu zbiórkę odzieży, przyborów szkolnych oraz zabawek dla dzieci z Beninu i Toga, jednych z najbiedniejszych krajów Afryki Subsaharyjskiej.


Inicjatorem działań są: Stowarzyszenie SALUTEM z Kielc, organizator wypraw, ekspedycji, eksploracji i szkoleń na całym świecie oraz ogólnopolska uczelnia Społeczna Akademia Nauk, którzy postanowili wesprzeć polską fundację EDU Afryka pomagającą dzieciom z dwóch najbiedniejszych krajów Afryki Subsaharyjskiej – Benin i Togo - w zdobyciu podstawowego wykształcenia i podniesienia standardu ich codziennego życia. Stąd pomysł zorganizowania zbiórki odzieży, przyborów szkolnych oraz zabawek, które zamierzają przekazać im osobiście, podczas grudniowej wyprawy Jacka Słowaka (prezesa stowarzyszenia SALUTEM) na Czarny Ląd.  Projekt objęła swym patronatem Starosta Danuta Krępa, a czynnie włączyło się w niego III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach, gdzie w poniedziałek, 6 listopada odbyła się uroczysta inauguracja akcji. O założeniach, przyświecających inicjatywie opowiadał młodzieży Paweł Ramiączek, dziekan Wydziału Handlu i Bezpieczeństwa Społecznej Akademii Nauk. Zbiórka prowadzona będzie w starachowickich szkołach do 10 grudnia br. Jej koordynacją zajmie się Anita Skowrońska, nauczycielka III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Na liście przedmiotów, które można oddawać są m.in. kredki, ołówki, flamastry, farbki, pędzelki, tornistry, bloki rysunkowe, kolorowanki, klocki, piłki. Trafią one do dzieci z Afryki między 6 a 11 rokiem życia.

 

 

 

 

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2023 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.