Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

W dniu 27 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

Klasy zaprezentowały wylosowane kraje anglojęzyczne i niemieckojęzyczne na samodzielnie udekorowanych stoiskach. Następnie pokazały przygotowane  prezentacje multimedialne przedstawiające położenie kraju, stolicę oraz najbardziej znane zabytki w formie plakatu, a także piosenkę lub taniec w charakterystycznych strojach i prezentację znanej postaci. Odbyła się degustacja tradycyjnych potraw przygotowanych przez  uczniów, oraz quizy anglo- i niemieckojęzyczny. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli szczególnie uczniowie z klasy IA i IIA,  którzy przygotowali inscenizacje w języku angielskim i niemieckim. Po raz drugi odbył się w naszej szkole konkurs karaoke w języku angielskim, który wzbudził dużo emocji wśród publiczności. Jury oceniało zaangażowanie klas, czystość wykonania przygotowanych piosenek, wrażenie artystyczne, płynność oraz wymowę i wyłoniło zwycięzców - klasę IA. Nagroda za drugie miejsce trafiła do klasy IIA, a za trzecie miejsce do IIIA.. Uczniowie zadbali również o dekorację i przygotowali wystawę idiomów w języku angielskim w celu ich lepszego zapamiętania. Dzień Języków Obcych zaangażował wiele osób i pozwolił na odkrycie nowych szkolnych talentów. Połączenie elementów nauki i zabawy było niezwykłą motywacją do działania dla uczniów, którzy mocno zaangażowali się w różne konkurencje językowe i stworzyli niezapomnianą atmosferę tego ogólnoszkolnego projektu. Koordynatorem projektu była nauczycielka języka angielskiego Krystyna Rojek a w jury zasiadali  także nauczyciele: Katarzyna Żerek, Anita Skowrońska i Renata Kowalik oa także przedstawiciel Samorządu – Zuzia Zając.
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

 

 

 

 

 

 

 

Blue Flower

Copyright © 2019 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.