Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

Wspaniała wiadomość - Alicja Maj - nasza uczennica i absolwentka - zajęła pierwsze miejsce w powiatowym konkursie pod nazwą „Od 100 lat wszędzie dla wszystkich” pod opieką nauczycielki Jolanty Dobosz.

Konkurs ten został zorganizowany w ubiegłym roku szkolnym  przez Oddział Rejonowy PCK i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Starachowicach. Jego celem było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zagadnień związanych z Polskim Czerwonym Krzyżem, jego humanitarną misją, promowaniem zdrowego trybu życia i honorowego krwiodawstwa.

Ala Maj przygotowała prezentację multimedialną, która pokazuje działalność PCK z perspektywy członka Szkolnego Koła PCK. Uczennica przedstawiła w niej przeróżne inicjatywy i akcje, jakie prowadzi młodzież w ramach SK PCK. Działalność ta przynosi nie tylko pomoc najbardziej potrzebującym, ale i ogromną satysfakcję pomagającym. Prezentacja tak spodobała się jurorom, że zdobyła pierwsze miejsce i została przedstawiona wszystkim obecnym na spotkaniu.
W konkursie brała tez udział nasza absolwentka Monika Garbacz, która otrzymała dyplom za udział i w zastępstwie nieobecnej Ali przedstawiła Jej prezentację.

Ponadto Sandra Kardas, uczennica kl.III a zdobyła pozakonkursowe wyróżnienie za wiersz napisany z okazji 100 lecia-PCK. Jak ocenił prezes Oddziału Rejonowego PCK w Starachowicach dr Janusz Zakrzewski, który osobiście odczytał wiersz Sandry, jest on wybitny i zachwycił wszystkich zebranych.

25 września br. w Sali Olimpia przy Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród. Na wręczeniu nagród był obecny prezydent miasta Marek Materek, który jednocześnie był jednym ze sponsorów nagród. Obecny był także Zarząd Oddziału Rejonowego PCK, oraz dyrekcja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach.

 

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blue Flower

Copyright © 2020 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.