Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. 29 listopada uczniowie klasy Ib ze szkolnego koła PCK pod opieką pani Jolanty Dobosz przygotowali wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły, w zamian za zabawki i słodycze, które zostaną przekazane dzieciom w paczkach mikołajkowych.


W tym dniu sala 22 została zamieniona w "Jaskinię Wróżb", zaś uczniowie i nauczyciele przemienili się w prawdziwych wróżbitów, którzy przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość z kart, z książek, z magicznego drzewa oraz z wosku. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii i lał wosk przez klucz aby odczytać  co mu przyniesie przyszłość przez interpretację woskowych figur. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2020 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.