Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

 

W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS 2019 Starachowicki Sanepid oraz PCK zorganizowały konferencję profilaktyczną pod hasłem "Porozmawiajmy o AIDS". Konferencja odbyła się 3 grudnia w sali konferencyjnej Olimpia przy Urzędzie Miejskim.

Gościem konferencji był pan Roman Latoszyński - edukator z zakresu HIV/AIDS z Polskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej Res Humanae w Warszawie, który od lat walczy z chorobą, dlatego jeździ po kraju i spotyka się z młodymi ludźmi, by tłumaczyć im m. in., jak ważna jest profilaktyka, jak ważne są badania.
W konferencji uczestniczyli uczniowie z klasy IIa, którzy dzięki temu podnieśli poziom swojej wiedzy z zakresu zagrożeń wynikających
z ryzykownych zachowań oraz zostali uświadomieni, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Poznali też inne choroby przenoszone drogą płciową i podstawowe zasady profilaktyki tych chorób.

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2020 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.