Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

 

Po raz kolejny uczniowie "trójki" mogli połączyć przyjemne z pożytecznym, uczestnicząc w Dniu Sportu, który odbył się 17 października br. Impreza miała na celu rozbudzanie potrzeb do czynnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej, jaką w tym roku szkolnym było propagowanie turystyki pieszej.

Uczniowie poruszali się w obrębie Ścieżki dydaktycznej – śladami przyrody i techniki. Trasa tej ścieżki biegnie przez tereny miasta, w których znajdują się obiekty świadczące o jego walorach przyrodniczych, geograficznych oraz historycznych. Zmagania klas przebiegały w formie gry terenowej. Uczniowie mieli za zadanie odwiedzić wszystkie miejsca przewidziane w ścieżce i na pięciu stacjach wykonać szereg zadań, jak: konkursy sportowe, łamigłówki z dziedziny literatury, geografii, biologii, czy matematyki, w których przygotowanie włączyli się nauczyciele J. Dobosz,
J. Kumon, J. Łach. To tylko niektóre zadania, z którymi musieli się zmierzyć nasi dzielni zawodnicy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pokonywali wszystkie konkurencje na poszczególnych stacjach, o których rozmieszczenie po trasie zatroszczył się P. Myszka. Każda z klas walczyła o miano najlepszej. Po trudach rywalizacji przyszedł czas na odpoczynek i poczęstunek przy ognisku. Dla uczniów przewidziano szereg nagród, które zostaną wręczone na apelu podsumowującym dzień sportu. Nagrody dla młodzieży ufundowali Hotel Senator oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Koordynator imprezy Elżbieta Majchrzak uważa, że Dzień Sportu w ciekawej formie przyczynił się do większej integracji szkoły ze środowiskiem lokalnym. Wszyscy nauczyciele szkoły uczestniczący w grze terenowej aktywnie włączyli się w przeprowadzenie i ocenienie poszczególnych konkurencji.

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2024 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.