Zapraszamy  do bezpłatnej akcji webinariów "Szkoła z Gigantami. Laboratorium AI". Tematem przewodnim bieżącej edycji jest sztuczna inteligencja. Akcja startuje 29 listopada, czyli już w najbliższy poniedziałek i potrwa do 10 grudnia 2021 r. Wraz z wydarzeniem prowadzony jest ranking szkół z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięskich placówek. Co więcej, uczniowie będą mogli wykazać się zdobytą wiedzą i stworzyć własny projekt, który pokażemy i omówimy na specjalnie zorganizowanym webinarze, a autor zostanie dodatkowo nagrodzony.
Szkoła z Gigantami. Laboratorium AI” – to cykl bezpłatnych webinariów z programowania na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy, po każdych zajęciach otrzymają materiały powtórzeniowe oraz link do nagrania z lekcji. Dla młodszej grupy wiekowej (9-12) przygotowaliśmy trzy spotkania w środowisku Scratch, które nawiązywać będą do sztucznej inteligencji. Starsza grupa (13-19) stworzy tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS, JS.
Aby wziąć udział w zajęciach, każdy uczeń powinien indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.szkolazgigantami.pl. Zapisy już trwają, a liczba zapisanych uczniów może zadecydować o wygranej dla szkół!

ZAPISY

Wydarzenie Szkoła z Gigantami  zostało objęte honorowym patronatem

 Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, a także Ośrodka  Rozwoju Edukacji ORE