Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

Andrzejki  obchodzone 30 listopada to tradycyjnie czas wróżb. Wróżby andrzejkowe były rozpowszechnione w całej chrześcijańskiej Europie. W Polsce w tym dniu w zależności od regionu wróży się przyszłość, najczęściej matrymonialną. Do najbardziej znanych wróżb andrzejkowych należy oczywiście lanie wosku na wodę przez dziurkę od klucza. Na podstawie kształtu woskowej figurki lub jej cienia możemy wywróżyć przyszłość.

Andrzejki stały się okazją, aby również w naszej szkole poznać andrzejkowe wróżby, przesądy i zaklęcia. W rolę wróżbitów wcielili się tym razem nasi wspaniali nauczyciele, którzy w klimatycznej, przyciemnionej Jaskini Wróżb stawiali kabały, wróżyli z wosku, ze szpilek, z drzewka szczęścia , koła fortuny, serca z imionami i wielu innych .  Największym powodzeniem cieszyło się lanie wosku, gdzie ustawiła się kolejka do wróżbitki pani Anity Skowrońskiej.  Były też przepyszne ciasteczka z wesołą wróżbą w środku, upieczone przez  Monikę Garbacz i Alicję Maj – uczennice z kl. II a, które  przygotowały również dekoracje. Nad całością przygotowań czuwała pani  Joanna Kumon i opiekunka Samorządu Szkolnego  pani Jolanta Dobosz. Zabawa była wyśmienita, czar świec i kominków sprzyjał odkrywaniu tajemnic przyszłości. Pamiętajmy, że w Andrzejki wróżby naprawdę się sprawdzają!

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2024 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.