Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

W  imieniu Ministerstwa Klimatu i Środowiska serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na najlepszy film edukacyjny, związany z tematyką ochrony klimatu.
Konkurs polega na przygotowaniu edukacyjnego materiału filmowego, w którym pojawi się odpowiedź na przynajmniej jedno z dwóch pytań:
1. W jaki sposób na co dzień możemy dbać o klimat?
2. W jaki sposób edukować najbliższych o konieczności dbania o klimat?
Do udziału mogą zgłaszać się wyłącznie grupy uczniów, pochodzące z jednej klasy lub uczęszczające na spotkania kół zainteresowań w danej szkole. W obu przypadkach grupa nie powinna być mniejsza niż 5 osób.
Oceny zgłoszeń konkursowych dokona specjalna komisja złożona m.in. z przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Członkowie komisji będę zwracać szczególną uwagę na cztery aspekty:
· zgodność pracy z tematyką konkursu,
· walory edukacyjne,
· kreatywność w przedstawieniu zagadnień konkursowych,
· estetykę obrazu.
Tytuł laureata uzyskają trzy najwyżej ocenione prace.
1. Nagrodą główną dla trzech szkół, z których będę pochodzić zwycięskie zgłoszenia, będą środki pieniężne, które zostaną przeznaczone na promowanie postaw proekologicznych w gronie uczniów.
2. Nagrodą będzie również możliwość uczestnictwa szkoły, której przedstawiciele uzyskali w konkursie 1 miejsce, w lekcji w formule TEDx, którą poprowadzi influencerka na co dzień zajmująca się tematem klimatu.
3. Nagrodzeni zostaną również uczniowie, których prace zostaną sklasyfikowane wśród trzech najlepszych w ramach konkursu.
4. Dodatkowe nagrody trafią również do nauczycieli, których podopieczni uzyskają jedno z pierwszych trzech miejsc w konkursie.
Zgłoszenia konkursowe będą przyjmowane do 08.04. Ogłoszenie wyników odbędzie się nie później niż 22.04.
Zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegóły i regulamin można znaleźć na stronie www: www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/videoolimpiada.
W razie pytań dotyczących Konkursu zachęcamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2022 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.