Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

III Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach

   

  Po raz kolejny uczniowie III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im K. K. Baczyńskiego w Starachowicach mogli połączyć przyjemne z pożytecznym, uczestnicząc w Dniu Sportu, który odbył się w październiku br na obiektach Klubu Sportowego „Świt”w Starachowicach. Celem imprezy było rozbudzanie potrzeb do czynnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej, oraz zapoznanie się z ofertą Klubu, jaką jest upowszechnianie i rozwój strzelectwa sportowego wśród dzieci i młodzieży, strzelectwa powszechnego i praktycznego. Strzelectwo to jedna z nielicznych dyscyplin sportowych, którą można uprawiać do późnej starości.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w zajęciach mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły, dzięki zaangażowaniu instruktora Klubu „Świt” pana Adama Gregorczyka, który przez kilka godzin prowadził szkolenie strzeleckie z karabinka sportowego bocznego zapłonu. Największymi umiejętnościami w strzelaniu wykazali się: w klasie 1a Zuzanna Bzymek, w 1b Aleksandra Duda, w 1c Lena Drożdżeńska, w 2a Igor Góźdź, w 2b: Natalia Libuda, Kinga Romańska, Wojciech Kowalczyk, Dominika Paprot, w 3a: Klaudia Jakubowska, Julia Misztal, Karolina Jeleńska, w 3b: Nikola Kwiatkowska, Piotr Puchała, Jan Strabanik, Maciej Dziarmaga, w 3c Dawid Korkowski, w 4c Kornelia Maciąg.
 Po trudach strzeleckich przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku i wspólnym grillowaniu. Kiełbaski dla całej społeczności szkolnej ufundował pan Janusz Sikora. Ten przemiale spędzony dzień nie doszedłby do skutku, gdyby nie pomoc  Prezesa Klubu „Świt”, pana Karola Kopcia za co społeczność uczniowska bardzo dziękuje.
 Atrakcją kończącą imprezę było podsumowanie i wręczenie nagród dla najlepszych przez dyrektora szkoły Mirosława Niewczasa. Organizatorzy imprezy Elżbieta Majchrzak, Piotr Borowiec i Grzegorz Słyk uważają, że Dzień Sportu w ciekawej formie przyczynił się do większej integracji szkoły ze środowiskiem lokalnym, dzięki czemu młodzież miała możliwość zapoznać się z ofertą ośrodków działających na rzecz sportu na terenie Starachowic.

 zdjęcia

 

Dziennik

 

 

 Współpracujemy

 

Przekaż 1 % podatku

Blue Flower

Copyright © 2023 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im K.K. Baczyńskiego w Starachowicach Rights Reserved.